in , ,

Callum Wilson’ın Geri Dönüşü

Bournemouth’un yıldız forveeti Callum Wilson, İngiliz basınına önemli açıklamalarda bulundu. 27 yaşındaki golcü oyuncu, yaşadığı sakatlıklardan tekrar form tutmasına, EURO 2020 hedeflerine kadar pek çok konudan bahsetti.

Callum Wilson birkaç yıl öncesine kadar İngilizlerin büyük umutlar bağladığı genç yeteneklerden biriydi. İniş ve çıkışlarla dolu kariyeri Wilson’ı genç yaşta olgunlaştırırken, pek çok genç futbolcuya da örnek olmasını sağladı. Wilson geçtiğimiz 3 yıl içinde iki tane çok büyük, hatta kariyerini bitirmesine dahi yol açabilecek derecede sakatlık atlattı. Ancak başarılı golcü hiçbir zaman umudunu kaybetmedi ve çalışmaya devam etti.

İlk büyük sakatlığını 2015 yılında geçiren Wilson, bu sakatlık yüzünden 6 ay sahalardan uzak kaldı. Geri dönmek ısrar eden oyuncu tam iyileşmeden tekrar sahaya çıktı ve bu kez 9 ay sürecek bir diz sakatlığı yaşadı. Bu sakatlıklar oyuncunu kariyerini bitirebilecekken Callum Wilson adeta küllerinden yeniden doğdu. Golcü oyuncu 2019/20 sezonuna iyi başladığı gibi bu performansıyla İngiltere milli takımına da seçilmeyi başardı. EURO 2020 elemelerinin son iki mücadelesi olan Kosova ve Karadağ maçlarının kadrosuna davet edilen oyuncu böylece sakatlıklardan dönüşünü de taçlandırmış oldu.

Callum Wilson İngiltere’de bir bilgisayar oyunun açılış gününe katıldı ve başından geçen sakatlık serüvenini anlattı. EURO 2020 için olumlu konuşan İngiliz golcü, kendisini zorlu rakiplerin beklediğini ama asla pes etmeyeceğini söyledi. İngiltere’nin ileri hattında Harry Kane, Tammy Abraham, Marcus Rashford gibi isimler bulunuyor. Yazın turnuvada Harry Kane’in İngiltere için ilk 11’deki yeri vazgeçilmez gibi gözükse de Callum Wilson’ın final kadroda yer alma şansı hala devam ediyor.

What do you think?

Written by seyfisarac

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Ünlü Futbolcuların Güzelliği İle Göz Kamaştıran Eşleri

EPICENTER 2019 Katılımcıları Belli Oldu