in ,

Counter Strike: 2020 BLAST Pro Series’de Yapay Zeka Test Edilecek

Analiz ve görselleştirme şirketi Skybox Technologies, Counter-Strike: Global Offensive için bir yapay zeka girişimi başlattı.

 

Yarışma, yapay zeka (AI) uzmanlarının 2020’de BLAST Pro Series Kopenhag’da tahmin modellerini test edebilecekleri bir ortam olacak.

Counter Strike: Global Offensive.ai girişimi iki yarışmadan oluşuyor: biri en iyi kodlu takım için 5.000 dolarlık (3.859 £) ödül, diğeri de Kopenhag’daki BLAST Pro Serisine davet kazanan ilk beş katılımcı takım için.

Skybox Technologies CEO’su Ethan Cooper girişimi şöyle yorumladı: “Yapay zeka algoritmaları sayesinde veri ekipleri maçlarda kritik dönüm noktaları belirlemeye çalışacak; Eğer güçlü sonuçlar elde edebilirlerse, canlı yorumlarda ve geriye dönük olarak koçlukta doğrudan kullanımı olacaktır. CSGO.ai yarışması, esports hayran kitlesinin veri becerilerini rekabetçi oyun tutkusuyla birleştirmelerini sağlayacak.”

“İlk beş takımın tahmin algoritmalarının Blast Pro etkinliği ile küresel bir sahnede rekabet etmesini sağlamak, yalnızca topluluk içindeki yetenekleri göstermekle kalmayacak, bir sonraki veri süperstarını da belirleyecek; bu nedenle, gelecek vaad eden takımı ilerletmek, veri ekiplerinin neler yapabileceğini görmek ve gelecek yıl Kopenhag’daki finalistlerle tanışmak için sabırsızlanıyoruz! ”

Yarışma, Kopenhag Capacity ile işbirliği içinde olan Skybox Technologies ve RFRSH Entertainment tarafından organize edildi. Katılan takımlar, bir bültene göre oyundaki belirli durumları tanımak, tahmin etmek ve olası sonuçları belirlemek için yapay zekayı kullanacak.

BLAST Pro Series İş Geliştirme ve İlişkiler Başkan Yardımcısı Jordi Roig şunları ekledi: “Uluslararası espor topluluğu, son derece becerikli bir insan grubudur. Genç, yetenekli, dijital, anlayışlı ve sık sık büyük bir mizah anlayışına sahip bir gruptur. Kopenhag Capacity’de her gün bunu birçok yönden görüyoruz; içerik oluşturma, harita geliştirme ve daha bir çok konuda. BLAST ve espor dünyasının böyle bir konuda bir araya gelmesinden dolayı oldukça heyecanlıyız.”

What do you think?

Written by seyfisarac

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

StarCraft Turnuvasına Büyük Bağış

Sakatım Dedi Basketbol Oynadı