in ,

FLASH! – NBA’de İlk Defa Bir Takımı Kim Yönetti?

NBA’de Amerika Basketbol şovunda, sahalarda bir ilk yyeraldı. San Antonio Spurs takımı’nın yaşayan efsanevi Koçu Gregg Popovich oyunda yeralan hakemler tarafından oyundan saha dışarısına cezalandırılınca, Spurs’u yardımcı koç Becky Hammon idareyi ele aldı. Bayan Hammon, NBA camiasının tarihinde yeralan ve mecburen de olsa bir takımı yöneten ilk bayan koç olma ünvanını aldı.

San Antonio Spurs ile Portland Trail Blazers arasında oynanan karşılaşmada maçta amerikan tarihine yazılacak bir an yaşandı. NBA tarihinde ilk kez bir bayan, NBA’de yeralan bir takımına koçluk yaptı.

Efsanevi basket koçu Gregg Popovich, maçın bir pozisyonunda hakemlere yoğun, ısrarlı ve talepkar şekilde itirazda bulununca maçtan diskalifiye cezası aldı. Popovich’in maçtan atılmasının akabinde takımı, 2014’ten beri takıda ve Pop’un yardımcı koçluğunu yapan Becky Hammon yönetmeye başladı.

Zaruri bir şekilde gelişmiş bir olay olsa da bu durum, NBA tarihinde bir ilk olarak yerini aldı.

Duncan-Hammon işbirliği ise maçı almaya yetmedi

Popovich’in oyundan diskalifiyesinin akabinde takımı devralan 42 yaşlarında Becky Hammon yardımcısı ise bildiğimiz bir isim olan Tim Duncan oldu. Duncan-Hammon işbirliğinde devam eden maçı Spurs’a galibiyete yetmedi ve maçın Teksas ekibi sahadan 121-116 yenilgiyle ayrıldı.

İkisi de eski basketbol oyuncusu olan Duncan, Hammon, Popovich’in emekli olmasının akabinde kendisinin koltuğuna talip olan iki isimden biri olarak anılmakta. Gregg Popovich, takımı Hammon’a devir ederse tarihte yer alacığının kendisine yöylenmesinden sonra “Bu şekilde tarih te yer almak ve tarih yazmak için burada değilim” cevabını vermiş idi.

Popovich’in gözdesi kim

Becky Hammon son beş senedir Popovich’in yardımcılarından sadece bir tanesi olarak görev alıyor ve çoktan bir efsanenin gözüne girmiş durumdadır. Popovich, yardımcı koçunu “Ne zaman konuşup ne zaman konuşmayacğağını çok yerinde biliyor. Bu bile çok basit bir şey olsa da çoğu insanlar bunları beceremiyor. Basketçilerimize lafını her zaman geçiriyor. Oyundanu sindirebiliyor ve oyunu anlıyor” laflarıyla bahsetmişti.

What do you think?

Written by seyfisarac

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Süper Lig: Emre Akbaba Nasıl Feryad Etti

Maçta Spiker Ağzından Kaçırdı! Bruno Petkovic…