in ,

Luis Enrique Tekrar İspanya’nın Başında!

İspanya futbol federasyonu geçtiğimiz yıl ailevi sebepler dolayısıyla İspanya milli takımındaki görevinden ayrılan Luis Enrique’nin tekrar göreve getirildiğini duyurdu.

Enrique’nin yokluğunda milli takımı Robert Moreno devralmıştı. Moreno yönetiminde elemelerde 6 maça çıkan İspanya, bu maçlarda 4 galibiyet, 2 beraberlik almıştı. İspanya futbol federasyonu başkanı Luis Rubiales, yaptığı açıklamada 2020 Avrupa Şampiyonası ve 2024 Katar Dünya Kupası için Luis Enrique’nin tekrar takımın başına geçeceğini duyurdu. Bu değişiklik sonrası futbolcular ve teknik direktör Moreno herhangi bir açıklama yapmadı. İspanyol basınında ise bu durum tartışmalara neden olurken, bazı futbolcuların da bu durumdan rahatsız oldukları bildirildi.

Luis Enrique milli takımı neden bırakmıştı?

2018 yılında Avrupa Şampiyonası elemeleri öncesi İspanya milli takımının başına getirilen Luis Enrique, 9 yaşındaki kızına kanser teşhisi konduktan sonra tedavi sürecinde kızının yanında olmak için milli takımdaki görevinden istifa etmişti. Enrique geçtiğimiz ağustos ayında kızının vefat ettiğini duyurmuştu.

What do you think?

Written by seyfisarac

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Doncic’ten Kariyer Gecesi

Jose Mourinho Tottenham’da!