in ,

Milli Takım Çifte Galibiyet Peşinde

Basketbol Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım; ‘2 maçı kazanarak başlamak istiyoruz’ şeklinde bir açıklamada bulundu.

A Milli Kadın Basketbol Takımımız’ın Sırbistan ve Litvanya milli takımları ile oynayacağı maçlar öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, hedeflerinde 2 maçı da kazanmak olduğunu söyledi

A Milli Kadın Basketbol Takımı 14 Kasım günü deplasmanda Sırbistan Milli Takımı’na misafir olacak. 17 Kasım Pazar günü de Mersin’de Litvanya Milli Takımı’nı konuk edecek olan Bayan Basketbol Milli Takımımız, maçlar öncesinde medya günü düzenlendi. Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım millilerin 2021 Avrupa Şampiyonası Elemeleri çerçevesinde toplandığını ifade ederek, “Sırbistan Milli Takımı, Litvanya Milli Takımı ve Arnavutluk Milli Takımı grubumuzda. Dün ilk olarak idmanımızı gerçekleştirdik, yarın Belgrad’a hareket edeceğiz. 14 Kasım Perşembe 19.00’da Sırbistan Milli Takımıy’la maç akabinde, 17 Kasım Pazar ise Mersin’de Litvanya Milli Takım ile karşılaşmaya çıkacağız. 9 grup fikstürümüz var ve grup liderleri turnuvadan direkt çıkıyor. Gruplarda ikinci olan en iyi 5 takım da bu gruplara katılarak 14 takıma tamamlanacak. Sırbistan Milli Takımı ile olacak olan maç bizim için son derece önem arzediyor. Mersin’de bulunan basketbolseverleri bu maça mutlaka bekliyoruz. Bizim ve milli takımlarımız açısından çok önemli, taraftarlarımızın desteklerini bekliyoruz. İki maçı da alarak hızlı bir başlangıç yapmak istiyoruz” şeklinde demeç verdi.

“Sahaya karakterimizi yansıtmalıyız”
Gruptaki ekiplerden biri olan Sırbistan Milli Takım’ını iyi bir takım olarak tanımlayan Yıldırım, “Sırbistan Milli Takımı, bayan basketbolunda uzun zamandır üst sıraları hedefleyen bir ekip olmuştur. Son yapılan Avrupa Şampiyonası’nda 3. ollan ve madalya hakeden bir takım. Litvanya Milli Takımı’nın ise şu ana kadar uluslararası turnuvalarda elde ettiği büyük bir başarısı bulunmamakta ama altyapıları sağlam. Her maç zor. Pazartesi toparlanıyorsunuz ve perşembe günü maçatasınız. Bu durum tüm takımlar için geçerli bir durum, ama asıl önemli olan takım olarak karakterimizi sahada ortaya koymamızdır. Bunu gerçekleştirirsek bizim için her şey daha kolay olur” ifadelerini kullandı.

What do you think?

Written by seyfisarac

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Ankaragücü’nde Köklü Değişiklik Hız Kesmiyor

David Villa Futbolu Bırakıyor!