in ,

StarCraft Turnuvasına Büyük Bağış

Bu haftasonu, dünyanın en iyi Starcraft II profesyonellerinden bazıları, Berlin’de, TakeTV tarafından düzenlenen  turnuva olan HomeStory Cup XX’de karşı karşıya gelecek. Turnuva yaklaşık 25 bin dolarlık bir ödül havuzu teklif etti, ancak Shopify CEO’su Tobi Lutke bu sayının yeterince yüksek olmadığına karar verdi.

Lutke’nin StarCraft’a olan ilgisini, geçen ay eski profesyonel oyuncu Ryoo “SeleCT” Kyung Hyun’a “StarCraft başarılarına” dayanan şirketi için stajyerlik teklifinde bulunduğunda görmüştük.

Bu tweetlerin her ikisine de Lutke’den verilen çevrimiçi reaksiyon, markaların taraftarlarla organik etkileşimler yoluyla güçlü bir bağlantı kurmak için sahip oldukları benzersiz bir fırsata dikkat çekiyor. Endüstri ana akıma her zamankinden daha yakın olmasına rağmen, birçok taraftar turnuvaların bir lise spor salonunda yapıldığı ve tutku ve ter dışında hiçbir şey tarafından finanse edilmediğini hala hatırlıyor. Bu taraftarlar sadece markalardan parasal desteğin önemini anlamakla kalmayıp, aynı zamanda sevdikleri oyunları değerli bulduklarını görüyorlar.

What do you think?

Written by seyfisarac

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Excel Esports Yeni Performans Sorumlusu

Counter Strike: 2020 BLAST Pro Series’de Yapay Zeka Test Edilecek