in ,

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu Kulüp Ekonomisini Anlattı

Trabzonspor Başkanı olan Ahmet Ağaoğlu, başkanlığı boyunca olan samandaki kulübün ekonomisi konusunda TRT SPOR‘a demeç verdi. “Üretip satmak zaruriyetindeyiz” şeklinde konuşan Ağaoğlu; “bu olguyu becerebildikleri için kulüp ekonomisinin son derece iyi seviyelere doğru hızla ilerlediği aşikardır” dedi ve belirtti.

Trabzonspor Spor Klübü Başkanı Ağaoğlu; “On lira gelir  var ise otuz liralık borçun altına giremezsiniz, girmemelisiniz. İleriyi düşünmeden hareket edilemez, ayağınızı yorganınıza göre uzatmanız gerekir. Gelir gider dengeleri bozulamaz. Ancak olaylar bir kurulda ibraya bağlı. Daha sonralar gelecek yönetime bırakıyorsunuz bütün borcu. Neden bırakıyorsunuz? Ve neden sorumluluğunu almıyorsunuz da bu borcu kulübün borcu olduğunu anlayamıyorsunuz. Borcun yüz seksen beş milyon euroya çıktığı dönemlerde göreve geldik, neden geldik, niye geldik, kulübümüzü düzlüğe çıkarmak için geldik. Giderleri kıstık, tamamen kıstık, gelirleri artırdık, alt yapıda çok hamleler yaptık. Seyircimiz ortalamamız yüzde yirmibeş arttı.” şeklinde konuştu.

Özellikle ürün satışlarında yüzde üçyüzelliye varan bir artış söz konusu olduğunu ve bununla kalmayarak sponsorlukların da tamamen arttığını özellikle belirten kulüp bizim herşeyimiz diyen Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu,  Anadolu kulüpleri içerisinde gelirleri yüzde seksen naklen gelirlerden elde ettiğini ama kulüp olarak Trabzonsporda ise yüzde kırk mertebelerinde kalmıştır ve gelirler başka kanallarda olduğunu, takım ekonomisinin ve Trabzonspor mali krizinin yavaş yavaş kendine yetmeye doğru ilerlediğini belirtti. Ağaoğlu; “Biz transfer döneminde, futbolcularının transferlerinden para kaybeden bir kulüptü. Şimdi bu kulüp, para kazanan bir kulüp dönemine geçiştedir. Bu kulüp artık üretip satmak zorundadır. Bunu becerebildiğimiz sürece ve bu anlayış içinde kulübümüzün ekonomisi daha da ileriye gidecektir” açıklamasında bulundu

What do you think?

Written by seyfisarac

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Gomez ile tartışan Sterling Milli Takım Maç Kadrosundan Çıkarıldı

Ankaragücü’nde Köklü Değişiklik Hız Kesmiyor