in

Türkiye’nin Gururu Yarı Finalde

Çağla Büyükakçay Macaristan’da düzenlenen turnuvada yarı finalde.

Paraguay menşeili Veronica Cepede Royg ile karşılaşmasında 2-1 setlerle yenen Milli gururumuz Büyükakçay Macaristan’da yapılan ve toplam 60 bin dolar ödülü bulunan Kiskut Açık turnuvasında yarı finale geldi. Milli gururumuz, sadece diğer sporlarda değil, tenis gibi sofistike sporlarda da ülkemizin yer alabileceğini kanıtladı.

Milli sporcu ve tenisçi Çağla Büyükakçay Kiskut Açık Hava turnuvasıyla, Uluslararası Tenis Federasyonu’nun düzenlediği açık hava turnuvalar statüsünde yer alan tenis turnuvasında yarı final başarası gösterdi.

Türkiye Tenis Federasyonu tarafından yapılan demeçte, Macaristan’ın Szekesfehervar şehirinde 60 000 $ ödülü bulunan ITF tenis turnuvasında ter döktü. Milli tenisçi Çağla, çeyrek finalde Paraguay sporcusu Veronica Cepede Royg ile karşı karşıya geldi.

Turnuvada 6 numaralı seribaşı ve dünya 142 numarası olan tenisçi Royg’u 5-7, 6-1 ve 6-3’lük set karşılaşmalarıyla 2-1 mağlup eden Çağla Büyükakçay bir Türk Sporcu olarak turnuvada yarı finale çıktı.

Dünya sıralamasında 185. sıralamasında başlayan milli tenisçi, kronolojik olarak üç numaralı seribaşı Ukraynalı Sporcu Katarina Zavatska ve
Belçikalı Maryna Zanevska gibi isimleri eledi ve çeyrek finale geldi.

Büyükakçay, yarı finalde turnuvanın bir numaralı seribaşı Danka Kovinic’i de eleyerek son 4’e kalan Rumen Irina Maria Bara ile karşı karıya gelecekler.

What do you think?

Written by seyfisarac

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Haftanın Maçının İlk 11’leri Yayınlandı

Maradona Sadece İki Gün Dayanabildi!